#Orbán Viktor

A hét, amikor Orbán összekuszálta az új irányt
 

A hét, amikor Orbán összekuszálta az új irányt

Az IMF-tárgyalások kezdetét nem látjuk, de a piac még szeret minket. Eközben a kormány megint zavaros üzeneteket küld, felmerült ugyanis, hogy a pénzügyi tranzakciós illetéket mégis a bankokra vetné ki, vagyis egy átfazonírozott bankadót faragna belőle, ami biztosan nem tetszene a befektetőknek. A telefonadó még zavarosabb, viszont már nyáron meglehetnek a jövő évi büdzsé főszámai és jöhet az e-útdíj is. Esélyes az is, hogy az állam bevásárol a Takarékbankba. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu hvg.hu


Tranzakciós adó: Orbán megint ködösít
 

Tranzakciós adó: Orbán megint ködösít

A legfrissebb információk szerint a kormány a bankokra vetné ki a pénzügyi tranzakciós illetéket, illetve szeretné megakadályozni, hogy a pénzintézetek áthárítsák a lakosságra az új terhet. Legalábbis Orbán Viktor ezt mondta a Fidesz rendkívüli frakcióülésén. Ennek azonban pontosan az ellenkezőjét írta a kormány az EU-nak egy hete elküldött második Széll Kálmán-tervben, és azzal számolt, hogy az új terheket a lakosság és a vállalatok viselik. Kérdés, hogy Orbán Viktor meggondolta-e magát, vagy végül mégiscsak a Brüsszelnek küldött dokumentumban leírtak bizonyulnak igaznak.

hvg.hu hvg.hu

Közzétették Orbán és Réthelyi levelezését
 

Közzétették Orbán és Réthelyi levelezését

Közzétették Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter lemondó levelét, illetve Orbán Viktornak a lemondást elfogadó válaszlevelét is. A távozó tárcavezető posztjára Balog Zoltán államtitkárt kérte fel a kormányfő.

MTI MTI


Orbán Kazahsztánba utazik
 

Orbán Kazahsztánba utazik

Kétnapos hivatalos látogatásra Kazahsztánba utazik csütörtökön Orbán Viktor miniszterelnök - közölte a Miniszterelnökség szerdán. A magyar kormányfő látogatását szerdán a kazah külügyminisztérium is bejelentette.

MTI MTI